6 důvodů proč používat Chytré hodinky

1) VŠECHNY INFORMACE Z TELEFONU PO RUCE

Hlavní myšlenka chytrých hodinek byla již od začátku jasná – přenést co nejvíce užitečných informací z telefonu v kapse na oči. Hodinky se tedy spárují přes Bluetooth k chytrému mobilnímu telefonu a čerpají z něj informace a události. Přijde vám SMS? E-mail? Upomínka v kalendáři? Stačí se podívat na hodinky a ihned víte, kdo vás shání, píše atp., aniž byste “tasili” přístroj z kapes. Některé hodinky umožní zobrazit pouze základní notifikace (E-Mail, SMS, volání, kalendář), jiné pak veškeré události, které oznámí telefon.

644 5 armodd silentwatch

2) MOŽNOST PŘIJMUTÍ ČI ODMÍTNUTÍ HOVORU

Mezi zobrazované informace patří také příchozí hovor – během několika okamžiků ihned víte, kdo se vám snaží dovolat. Rozhodnutí je nyní na vás – odmítnout hovor přímo z prostředí hodinek, nebo vytáhnout mobilní přístroj a začít hovor. V případě odmítnutí umí některé modely odeslat předdefinované SMS zprávy, což je velmi praktické.

Některé modely dokonce umí telefonovat – tento koncept hodinek v sobě ukrývá reproduktor i mikrofon. Jednoduše tak vykonáte hovor i bez nutnosti pracovat s telefonem. 

Výsledek obrázku pro smartwatch remote music

3) OVLÁDÁNÍ HUDBY NIKDY NEBYLO SNAZŠÍ

Pokud patříte mezi náruživé posluchače hudby a jako přehrávač používáte mobilní telefon, může vás zaujmout také další funkce – ovládání hudby. Skrze chytré hodinky můžete ovládat přehrávač v mobilním telefonu a snadno tak měnit aktuální skladbu, hlasitost atp.

The best smart watch

4) STOPKY, ČASOVAČ, BUDÍK NA RUCE

Ukazování aktuálního času nejsou jediné hrátky s časem, co chytré hodinky zvládají. Díky aplikacím se nabízejí ještě také například stopky, časovač či třeba budík, který využívá ve většině případů vibrace. 

Výsledek obrázku pro smartwatch h8 blog

5) POZNÁMKY ČI OBRÁZKY IHNED PO RUCE

Kromě informací z mobilního přístroje si můžeme do některých modelů uložit také libovolné informace. Může se jednat například o nákupní seznam, poznámky či třeba tahák do školy. Kromě textu zvládnou některé hodinky prohlížení také obrázků či PDF. Na tak malém displeji sice není prohlížení tohoto obsahu úplně nejpohodlnější, ale zmiňované poznámky jsou v zařízení skvěle čitelné a rozhodně se hodí. 

The best smart watch

6) SPORTOVNÍ POMŮCKA

Díky spárování s mobilním telefonem mají hodinky přístup k GPS přijímači a mohou tak ihned na ruce zobrazovat výsledky vaší dosavadní sportovní aktivity. Dozvíte se například informace o uběhnutých kilometrech, času, tempa či třeba spálených kaloriích. To už samozřejmě záleží na konkrétním typu hodinek a aplikaci, kterou používají.

The best smart watch

ZÁVĚR – HODINKY NEJSOU NEZBYTNÉ, ALE TVOŘÍ PŘÍJEMNÝ DOPLNĚK

Rozhodnout za vás, zda nutně potřebujete chytré hodinky, je nemožné. Naším záměrem je pouze ukázat několik způsobů, jak vhodně tento přístroj využít. Naším závěrem zůstává, že chytré hodinky rozhodně nejsou nezbytnou součástí našeho života, ale má to i opačnou stranu mince – pokud si je zakoupíte a budou vám vyhovovat, už se jich nebudete chtít jen tak zbavit.